Něco tu nefunguje,
chybí či nehraje?
Chcete mi něco rychle
sdělit?
Napište to sem.


Štítek předního světla

Přestože jsem zastáncem čisté motocyklové klasiky v podobě kulatého světla a 2 budíků, sháněl jsem na svou motorku nějaký štítek, který by vhodně zaplnil nehezkou mezeru mezi světlem a budíky. Prvním úspěchem byla montáž štítku z modelu Chopper, pochopitelně nalakovaného nažluto.

 

V zimě 03/04 jsem ale musel štítek vyměnit - jednak jsem trochu jinak postavil budíky a navíc se mi starý štítek už moc nelíbil. Vzpomněl jsem si, že jsem před lety dostal darem štítek z modelu 639, který jsem ještě tenkrát upravil na požadovanou velikost a vzápětí odhodil do kouta, protože se mi podle tehdejšího vkusu vůbec nepovedl.

Kam jsem ho kdysi odhodil, jsem ho zase našel, oprášil, zkusmo osadil a na tváři se mi rozlil spokojený výraz. To je ono. Nejprve jsem ho zkusmo připevnil izolepou. Vcelku odpovídal představám, tak jsem doladil tvary, zahladil okraje a vymyslel způsob, jak ho připevnit na požadované místo. Pak jsem si sehnal barvu a štítek nechal nalakovat.

 

Takhle vypadala motorka poté, co se mi štítek vrátil nalakovaný a poprvé jsem ho namontoval. Hezké, ale příliš velké. Pár hodin strávených u grafického editoru u návrhu, pak sehnat samolepící folii, nařezal jsem si proužky zvolené šíře a připravil jsem si do rozprašovací nádobky vodu s pár kapkami jaru na nádobí. Trochu jsem rozprašovačem navlhčil jak štítek, tak i lepivou stranu folie, nalepil na sebe a doladil polohu díky kluzkému povrchu. Nakonec jsem zpod folie vytlačil vodu, štítek vysušil horkým vzduchem a bylo hotovo. Kdo někdy lepil tmavé folie na auta, ví o čem mluvím - štítek je prohnutý ve 2 rovinách, takže jsem si užil i trochu stříhání, nastavování a podobných serepetiček.

 

Výsledek