Něco tu nefunguje,
chybí či nehraje?
Chcete mi něco rychle
sdělit?
Napište to sem.


    TOP ROADS

...silnice, které stojí za spálený benzín, odrbané gumy až do krajů a motor v červeném poli...

 

K nápadu vytvořit seznam super silniček mě přivedl jeden slunný víkend, kdy se v žilách rozproudila horká krev a zatoužil jsem po vzoru okruhových závodníků zakusit jízdu po koleni. Ale kde? Kam? Kudy? To už jsem nevěděl. A od té doby, když najdu silnici, která mě dostane, dám ji právě sem.

Všechny silnice jsem osobně odzkoušel a uvádím i jejich výstižnou charakteristiku - kvalitu povrchu, délku apod. Všechny informace se vztahují k datu, kdy jsem silnici naposledy projel. Když se rozhodnete kteroukoliv z nich projet, nebudete litovat.


Solnice - Deštné v Orlických horách (V/2004)

Nedaleko Rychnova nad Kněžnou v místech, kde má výrobní závod Škoda-Auto (Kvasiny), je malé město Solnice. Tam se dejte po silnici č. 321 na Deštné v O.H. Zpočátku pojedete souvislou zástavbou, takže se žádná zábava nekoná. Jak vjedete do vesnice Skuhrov, podřaďte na vhodný stupeň a na konci vesnice to začíná!

 

Kvalita povrchu: nedávno opravená silnice je velice kvalitní, ale často tu jezdí nákladní auta s pískem a často se nějaká ta hromádka objeví na silnici. Pozor na to.

Délka: 10km (od Skuhrova do Deštné)

Prostředí: silnice je v mírném stoupání, lemovaná řekou. Po obou stranách hustý les.


Karlštejn - Beroun (IV/2003)

U našeho nejslavnějšího hradu najdete další silnici, která za to stojí. Pozor na turisty, loudají se a mohou být nebezpečnou překážkou v provozování adrenalinových sportů. Směrem na Beroun

 

 

Kvalita povrchu: dostatečná

Délka: 10km

Prostředí: malebné, jen pozor na ty turisty a autobusy. Krajina je povětšinou otevřená, stoupání i klesání na denním pořádku.

Zrádná místa: přibližně v polovině jsou vracečky, do kterých si řidiči autobusů obvykle najíždí velmi nevhodným způsobem. Pro dobře rozjetou motorku krátká smrt.